Tak więc czy warto trzymać pieniądze w obcej walucie? W ostatnim czasie polski złoty jest coraz słabszy w stosunku do największych walut na świecie. Zarówno waluta euro, dolar amerykański, jak i frank szwajcarski ciągle rosną w stosunku do polskiego złotego. Dlatego wiele osób zastanawia się, czy pieniądze trzymane w obcych walutach są dobrym rozwiązaniem. Okazuje się, że tak, szczególnie, gdy polska waluta traci na wartości, a my zdecydujemy się na trzymanie środków w jednej z mocniejszych walut.

Trzymanie pieniędzy w innej walucie

Jeśli szukamy sposób na zmniejszenie skutków inflacji, to na pewno trzymanie pieniędzy w obcej walucie to dobry pomysł, aby takie skutki inflacji ograniczyć. Oczywiście podczas inflacji warto szukać oszczędności praktycznie wszędzie – tutaj polecamy artykuł o oszczędzaniu na zakupach podczas inflacji na stronie www.bestsellers.pl. Jak wiadomo polski złoty ostatnimi czasy przechodzi przez trudny okres. Jest to związane zarówno z sytuacją w naszym kraju, jak i sytuacją naszych wschodnich sąsiadów. Dlatego naprawdę warto na poważnie rozważyć pomysł z tym, aby zamienić polskie złote np. na dolar amerykański, euro lub inną mocną walutę. Chociaż pamiętajmy, że najlepszy czas, aby to zrobić, prawdopodobnie był już jakiś czas temu. Teraz w ten sposób można tylko ograniczać dalsze straty związane ze słabnącym złotym.

Oczywiście opłacalność trzymania środków finansowych w obcej walucie zależy od obecnej sytuacji na rynku. Czasami takie rozwiązanie może być bardziej opłacalne, a innymi czasy mniej. Dlatego warto pamiętać o tym, aby ewentualną decyzję o tym, czy warto wymienić pieniądze na inną walutę, podjąć po prostu w oparciu o aktualne informacje zwrotne.