Rosnąca popularność kryptowalut sprawia, że wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie można je kupić. Jednym z miejsc jest kantor kryptowalut, który może być stacjonarny lub internetowy. Czym się charakteryzuje? Jak wygląda zakup i sprzedaż kryptowalut? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym są kryptowaluty?

Przed opisaniem tego, czym jest kantor kryptowalut warto wyjaśnić również to, czym są i jak działają same kryptowaluty. Otóż, kryptowaluty nazywane również walutami cyfrowymi to waluty, które są zdecentralizowane, a co za tym idzie funkcjonują niezależnie od tradycyjnych systemów bankowych, czy rządów. Opierają się na kryptografii, która służy zarówno do zabezpieczania transakcji, jak i tworzenia kolejnych jednostek kryptowalut. Pierwszą, a zarazem najpopularniejszą kryptowalutą świata jest Bitcoin, który zadebiutował w 2009 roku. Obecnie funkcjonuje wiele kryptowalut, które opierają się na różnych blockhainach, a rynek ten systematycznie przyciąga nowych inwestorów, którzy są zainteresowani zakupem kryptowalut. Przekłada się to na popularyzację oraz udoskonalanie technologii.

Czym jest kantor kryptowalut?

Kantor kryptowalut to niewątpliwie najwygodniejsze oraz najprostsze rozwiązanie umożliwiające zakup i sprzedaż kryptowalut. W tym miejscu warto podkreślić, że kantory kryptowalut działają zarówno stacjonarnie, jak i online, czego przykładem może być oferta dostępna pod linkiem: https://kryptowaluty.pl. W efekcie wymiana kryptowalut może odbywać się w sposób dopasowany do indywidualnych potrzeb. W tym miejscu warto podkreślić, że korzystanie z usług kantorów kryptowalut jest bezpieczne, ponieważ najlepsze kantory posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich wiarygodność oraz zabezpieczenia systemowe, które są porównywalne z tymi, które stosują banki.

Jak wygląda wymiana kryptowalut przez kantor internetowy?

Zakup bądź sprzedaż kryptowalut w kantorze działającym online jest nie tylko szybka, ale również wygodna. W tym celu należy założyć konto w serwisie, które umożliwia handel walutami. Następnym krokiem jest wybór kryptowaluty, którą chcemy nabyć oraz wskazać ilość kryptowalut jaka ma zostać zakupiona. Później pozostaje jedynie wybór jednej z dostępnych form płatności (karta, przelew, itp.) oraz potwierdzić całą transakcję. Jak widać cały proces jest bardzo prosty, a jego przeprowadzenie zajmuje z reguły kilka minut. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku sprzedaży kryptowalut, które można wymienić nie tylko na złotówki, ale również dolary, czy euro. Co jeszcze warto wiedzieć o zakupie kryptowalut przez kantor? Przede wszystkim to, że niektóre kantory kryptowalut umożliwiają automatyczny zakup walut wirtualnych. W tym celu należy podpiąć do swojego konta w serwisie kartę płatniczą z której cyklicznie będzie dokonywany zakup kryptowalut.

Podsumowując należy stwierdzić, że skorzystanie z usług kantoru kryptowalut umożliwia najszybszą wymianę walut wirtualny na waluty FIAT (tradycyjne). Jest ono również wygodne, ponieważ kantory kryptowalut działają zarówno stacjonarnie, jak i online.