Niewymienne tokeny NFT to nowa forma aktywów kryptograficznych, które nie są wymienialne na inne kryptowaluty lub waluty fiducjarne. Niepodlegające konwersji NFT mogą być wykorzystywane jako reprezentacja aktywów, zarówno fizycznych, jak i cyfrowych. Mogą również reprezentować firmę lub organizację.

NFT są często używane w grach takich jak CryptoKitties i Decentraland, gdzie służą jako waluta. Co jeszcze musisz o nich wiedzieć?

Niewymienne tokeny NFT

Tokeny niewymienialne to rodzaj kryptowaluty, której nie można zamienić na inne rodzaje kryptowalut. W przeciwieństwie do innych rodzajów kryptowalut, tokenów niewymienialnych nie można zamienić na inne rodzaje kryptowalut. Jedynym sposobem wykorzystania tych tokenów jest wymiana ich na inny rodzaj kryptowaluty w tym samym łańcuchu bloków.

Tokeny NFT mają szeroki zakres zastosowań. Mogą być używane jako metoda płatności w grach online, jako zasób na zdecentralizowanych giełdach, a także mogą być używane w umowach licencyjnych. Tokeny NFT to nie tylko nowy rodzaj kryptowalut, to aktywa, które mogą zmienić sposób, w jaki postrzegamy i wchodzimy w interakcję z zasobami cyfrowymi.

Co to jest niewymienny token NFT i jak działają?

Tokeny NFT to nowy rodzaj kryptowaluty, która nie podlega wymianie. Są one tworzone w łańcuchu bloków Ethereum i mogą być używane do reprezentowania dowolnego rodzaju zasobu lub obiektu.

Nieusuwalne tokeny będą odgrywać ważną rolę w przyszłości, ponieważ mogą być używane jako cyfrowa reprezentacja dowolnego fizycznego zasobu. Na przykład mogą być używane w grach wideo, w których gracze będą posiadać wirtualne aktywa i będą mogli handlować nimi z innymi graczami na rynku gry.

Jaka jest różnica między Ethereum ERC-721 a niewymiennym tokenem NFT?

Tokeny nieusuwalne są najczęstszym rodzajem kryptowalut, w których token jest powiązany z określonym adresem łańcucha bloków i może być przenoszony z jednego adresu na drugi.

Tokeny ERC-721 nie są zamienne, co oznacza, że każdy token jest inny. Zostały stworzone do użytku w kolekcjonerskich aplikacjach i grach, takich jak CryptoKitties.

NFT (tokenów nie wymienialnych) nie można przenosić między adresami. Reprezentują one unikalne zasoby cyfrowe i były używane w aplikacjach do gier.