Prawda jest taka, że dynamiczny rozkwit kryptowalut zahaczył o wiele dziedzin rynkowych na świecie. Nie pominął również hazardu online, gdzie otworzył graczom wrota do wygodnych i anonimowych transakcji z kryptowalutami na całym świecie.

Co to jest krypto hazard?

Hazard kryptograficzny obejmuje waluty cyfrowe, które zabezpieczone są za pomocą kryptografii. Należą do nich m.in. Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i Dogecoin. Dzięki tej technologii kryptowaluty wymieniają ręce bez centralnego biura obsługującego transakcje. Jakby nie było, transakcje na kryptowaluty są szybsze, bezpieczne i dostępne dla każdego ze względu na technologię.

Wraz ze wzrostem liczby bitcoinów i innych transakcji altcoinami rośnie też liczba kasyn online, które akceptują kryptowaluty. Obejmuje to uznane brytyjskie kasyna online, które zintegrowały płatności kryptograficzne ze swoją platformą. Większość witryn hazardowych online akceptuje też waluty cyfrowe jako waluty fiducjarne. Plusem jest to, że w przypadku wybrania płatności krypto nadal możemy korzystać z bonusów kasynowych, takich jak darmowe spiny czy darmowa gotówka. Dodatkowo, wyłączną cechą kasyn kryptograficznych są gry o udowodnionej uczciwości (PF), które wykorzystują funkcje skrótu podobne do technologii blockchain.

Kryptowaluty w hazardzie online

Płatności kryptowalutami udostępniane przez witryny hazardowe nadal działają jak prawdziwe pieniądze pod względem zawieranych zakładów. Aczkolwiek ważne jest, aby pamiętać, że możemy wpłacać i wypłacać tylko tę samą walutę, ponieważ witryny z kryptowalutami nie mogą wymieniać cyfrowych monet na inne altcoiny lub pieniądze fiducjarne.

Oto różne monety kryptograficzne, które są szeroko akceptowane przez kasyna online:

Bitcoin (BTC)

W przypadku niemal każdej strony z zakładami kryptograficznymi Bitcoin (BTC) jest najpopularniejszą walutą cyfrową, ponieważ utorował drogę innym altcoinom. Atrakcją Bitcoina jest jego szeroka akceptacja na różnych giełdach i w kasynach online na całym świecie.

Centra płatności w różnych krajach również akceptują Bitcoin jako opłatę za swoje usługi. Co więcej, niektóre kasyna zezwalają na transakcje BTC tylko ze względu na rozpoznawalną nazwę.

Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash (BCH) jest dość łatwo akceptowany wśród najlepszych witryn hazardowych z kryptowalutami, głównie dlatego, że ma w nazwie słowo „Bitcoin”. BCH wyszedł z hard forka Bitcoina w sierpniu 2018 r., aby poprawić BTC dzięki szybszym transakcjom powstałym z powodu nowej waluty. Wraz z szybką transakcją BCH ma lepszą cenę wymiany niż BTC.

Litecoin (LTC)

Jeśli chodzi o altcoiny, Litecoin (LTC) był pierwszą monetą stworzoną w celu ulepszenia funkcji BTC. LTC ma podobne kodowanie do BTC pod względem zdecentralizowanych transakcji. Aczkolwiek odznacza się również większą szybkością przetwarzania.

Ethereum (ETH)

Reklamowany za swoją sieć inteligentnych kontraktów Ethereum (ETH) jest w pełni akceptowany przez renomowane kasyna kryptograficzne. Inteligentne kontrakty to program lub kod używany przez kupujących i sprzedających, który automatycznie zwalnia płatność osobie, która spełniła określone warunki.

Warto tutaj dorzucić, że z sieci Ethereum wyodrębniła się również waluta o nazwie FunFair (FUN). Jest to altcoin stworzony specjalnie dla branży hazardu online.

Monero (XMR)

Transakcje bitcoin odbywają się anonimowo. Są to transakcje otwarte dla publiczności i można je prześledzić do adresu portfela określonej osoby. Monero (XMR) zapewnia lepszą prywatność dzięki technologii Blockchain, dzięki której odbiorca, nadawca i kwota transakcji nie są publicznie dostępne. Gracze cenią sobie funkcje Monero, zwłaszcza gdy znajdują się w regionie, który jest surowy dla kasyn online i innych witryn hazardowych.